Blog

Isocell - CELULÓZOVÁ IZOLÁCIA

CELULÓZOVÁ IZOLÁCIA

Celulózová izolácia je prírodná tepelná izolácia z celulózových vlákien ,vyrobených z čistého, triedeného novinového papiera. Základným materiálom je vlastne drevo. Triedený novinový papier sa natrhá na veľké kúsky, následne sa zmieša s minerálnymi soľami a zomelie v mlyne .Výroba je na základe externého ale aj vnútorného dohľadu pre národné a európske technické osvedčenia predmetom najprísnejších kritérií kontroly kvality. Minerálne soli chránia ISOCELL celulózu pred zamorením hmyzom a plesňami, hnilobou a ohňom.

Najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti

ISOCELL celulózová izolácia sa vyznačuje mimoriadne nízkou tepelnou vodivosťou (AT / EÚ: 0,039 W / mK, DE: 0,040 W / mK). Každá izolácia je však len natoľko dobrá , ako jej najslabšie miesta. Z tohto dôvodu vypĺňa ISOCELL celulóza aj tie najužšie škáry a trhliny. Tak vznikne izolačná vrstva bez škár a tepelných mostov.

Vynikajúca tepelná ochrana

Vysoko kvalitné vlastnosti celulózovej izolácie ISOCELL spôsobujú, že slnečné teplo bude prestupovať do vnútorných priestorov budov oveľa pomalšie , ako pri bežných izolačných materiáloch. Dokonca aj podkrovné priestory ostanú chladné až do neskorej noci.

Absolútna efektivita

ISOCELL celulózová izolácia chráni životné prostredie od prvotného vzniku. Pri porovnávaní s inými izolačnými materiálmi je spotreba primárnej energie oveľa nižšia: v porovnaní s polystyrénom o šestinu, v porovnaní so skleneným vláknom o tretinu.

Šetrí čas a peniaze

Extrémne nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti a odolnosť voči sadaniu aj prihrubšej vrstve izolácie - Špeciálny ISOCELL fúkací systém umožňuje bezproblémovú a celoplošnú izoláciu.Optimálna zvuková izoláciaTesty preukázali: ISOCELL celulózová izolácia zabezpečuje v priestoroch medzi stenami až o 7 dB lepšiu zvukovú izoláciu ako iné bežné izolačné dosky.

Vysoká požiarna ochrana

ISOCELL celulózová izolácia je schopná udržať rovnomernú vlhkosť, a bez straty izolačnej hodnoty ju opäť uvoľniť. Prirodzene reguluje vnútornú klímu a znižuje náklady na vykurovanie. Počas rekonštrukcie alebo na plochých strešných systémoch bez zadného prevetrávania pôsobí ISOCELL v stavebnej fyzike ako vyrovnávač vlhkosti. Súčasne, a to najmä v drevostavbách, zabezpečuje podstatne lepšiu vzduchotesnosť a vetrotesnosť než bežné izolačné dosky.ISOCELL celulózová izolácia je mnohostranne využiteľná. Na zateplenie šikmých striech, na stropy a steny v posledných poschodiach, alebo ako izolačný materiál na vyrovnávanie povrchov, inštalačných šácht, klenutých stropov v kostoloch aj plošným striekaním na zaistenie zvukovej izolácie.

Odborné fúkanie

ISOCELL celulózová izolácia funguje pomerne jednoducho.Odborník na fúkanú izoláciu príde so svojím autom priamo na stavebné miesto, privezie úplne všetko, čo potrebuje. Fúkací stroj a celulózové vlákna. Staviteľ, tesár alebo pracovník so sadrokartónovými doskami tak už má všetko pripravené. Fúkací stroj ISOCELL ostáva na aute a je plnený celulózovou vlákninou. Odborník pripojí vstrekovaciu hadicu do požadovanej polohy a môžete začať. Celulózové vlákna vytvoria v konštrukcii celoplošnú izolačnú vrstvu. Je jedno či podlahu, strop alebo stenu – vždy je to jeden a ten istý výrobok ".

Blog / Isocell - CELULÓZOVÁ IZOLÁCIA
Blog / Isocell - CELULÓZOVÁ IZOLÁCIA
Blog / Isocell - CELULÓZOVÁ IZOLÁCIA
Blog / Isocell - CELULÓZOVÁ IZOLÁCIA


Zoznam článkov