Blog

Lindab

Spoliehate sa, že pri namontovaní lacnejšej strechy sa Vám ušetrené peniažky hodia napr. na nákup darčekov na Vianoce? Len či je to tak aj v „reálnom“ živote. Ide o to, že nie vždy sa Vám najviac oplatí prvotné náklady minimalizovať na úkor kvality. Prečo si nevybrať to najlepšie pre stavbu?

farba.jpg

Spoločnosť Lindab Vám GARANTUJE záruku od 15 rokov čo je minimálna hranica. Cool

Po prečítaní záručných listov konkurencie som ani neveril vlastným očiam. Veľmi „zaujímavé“ záručné podmienky, čo treba splniť aby záruka platila a na čo všetko sa táto záruka vzťahuje. Všetko to bolo napísané pekne malým písmom, pričom aj ja, čo mám oči ešte zdravé, som mal problém s prečítaním.  Napríklad pri kúpe strechy treba ešte do 14 dní doručiť návratku s vypísanými technickými údajmi strechy na adresu spoločnosti. Na to Vás ale nikto pri montáži neupozorní dúfajúc, že to prehliadnete. Alebo technické údaje strechy? Bežný človek nemá ani len potuchy čo ktoré čísla znamenajú a s tým, že Vám predajca poradí ani nepočítajte.

Naopak Lindab Vám proste dá záručný list, ktorý je v prípade reklamácie potrebné doručiť či už osobne alebo prostredníctvom pošty na adresu spoločnosti Lindab s bežným popisom problému a reklamačné konanie začína plynúť. Bez problémov, bez stresov.

Väčšina firiem Vám pritom poskytne záruku na 10 rokov, s ktorými avšak aj tak nerátajú, lebo vedia, že aby ste si prečítali podmienky pre splnenie záručných podmienok, potrebovali by ste lupu.

Lindab Vám nedáva žiadne malé písmenka. Všetko je zrozumiteľné, písané ľudskou rečou a hlavne záručná doba je od 15 rokov, čo je avšak tá minimálna hranica. Záleží od povrchovej úpravy, pričom pri najvyššom štandarde úpravy, Vám dáme až 30 rokov záruky. Po kliknutí na obrázok záručného listu, sa Vám zobrazia kompletné reklamačné podmienky.

Záručný list.jpg

Poďme ale k tomu, na čo sa záruka vzťahuje. Veľa firiem Vám dá len záruku na „perforáciu“ krytiny. Teda Vám budú produkty reklamovať, až keď je v nich diera. Dokonca je uvedené, že musí byť minimálne 5% krytiny predmetom reklamácie. Takže si musíte nechať natiecť do domu aby to malo zmysel. Inde dajú záruku aj na farbu krytiny. Ak nebývate v prostredí kde na krytinu pôsobia vonkajšie vplyvy. Takže si zakryte strechu ďalšou alebo sa presťahujte do Narnie. Laughing

i_1535809.jpg

  Lindab Vám poskytne záruku na koróziu materiálu (perforáciu), olupovanie povrchovej úpravy krytiny, prípadne zmeny farebného odtieňa, ktoré by mohli mať vplyv na jeho funkčnosť. Nemusíte posielať žiadne návratky, žiadne doporučené listy. Stačí proste odložiť faktúru/pokladničný blok od krytiny a nemusíte sa báť nejakých ťažkostí.

Ničím sa netajíme, kliknutím na nasledujúci odkaz, si môžete pozrieť kompletné záručné podmienky.

http://www.stresnysystem.sk/ine-dokumenty/

Blog / Záruka či NEzáruka


Zoznam článkov